Potrzebne składniki:
- 450 kwiatu mniszka lekarskiego
- 5 szklanek wody
- cytryna
- 750g cukru
Zebrane(lub kupione😊) główki kwiatów rozkładamy na białym papierze,
prześcieradle aby nieproszeni goście ( muszki, robaczki) opuściły nasze
kwiaty.Następnie wkładamy do pojemnika i zalewamy zimną najlepiej
źródlaną wodą, dodajemy dobrze wyszorowaną, pokrojoną w plasterki
cytrynę, usuwając z niej uprzednio pestki. Odstawiamy na 5 godzin, po
czym gotujemy przez 30 minut na wolnym ogniu pod przykryciem.Następnego
dnia kwiaty z cytryną przecedzamy przez gazę. Do otrzymanego płynu
dodajemy cukier i gotujemy do otrzymania gęstego syropu- można gotować
po kilka godzin przez kolejne 3 dni. Gorący roztwór przelewamy do
ciemnych butelek które szczelnie zakręcamy i odwracamy do góry dnem. Po
otwarciu przechowywać w lodówce.
Smacznego, szybkiego powrotu do zdrowia.😀😀
Pytania pisać w komentarzach.😇😀😚
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz