niedziela, 24 września 2017

Pyszny syrop z mniszka

Potrzebne składniki:

  • 450 kwiatu mniszka lekarskiego 
  • 5 szklanek wody
  • cytryna
  • 750g cukru
Zebrane(lub kupione😊) główki kwiatów rozkładamy na białym papierze, prześcieradle  aby nieproszeni goście ( muszki, robaczki) opuściły nasze kwiaty.Następnie wkładamy do pojemnika i zalewamy zimną najlepiej źródlaną wodą, dodajemy dobrze wyszorowaną, pokrojoną w plasterki cytrynę, usuwając z niej uprzednio pestki. Odstawiamy na 5 godzin, po czym gotujemy przez 30 minut na wolnym ogniu pod przykryciem.Następnego dnia kwiaty z cytryną przecedzamy przez gazę. Do otrzymanego płynu dodajemy cukier i gotujemy do otrzymania  gęstego syropu- można gotować po kilka godzin przez kolejne 3 dni. Gorący roztwór przelewamy do ciemnych butelek które szczelnie zakręcamy i odwracamy do góry dnem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.
Smacznego, szybkiego powrotu do zdrowia.😀😀


Pytania pisać w komentarzach.😇😀😚

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz